Noč branja 2019

V noči med 8 . in 9 . marcem  2019 smo na naši šoli izvedli NOČ BRANJA, katere namen je bil doživeti branje kot dogodek, razvijati veselje do branja, kreativnost ob in po branju ter seveda nagraditi pridne bralce naše šole. Med drugim smo s kratkim literarnim večerom zaključili naš projekt Skodelica kave, s katerim smo obeležili 100 let smrti Ivana Cankarja. Brali smo nagrajena literarna dela in ponovno podoživeli Cankarjevo črtico.

Sodelovale so učiteljice, ki so pripravile zanimive delavnice:

Darja Lorenčič Lašič – Literarni večer in pred polnočna čajnica

Jelka Napast – Pantomima in družabne igre

Julija Flogie  – Kreativno pisanje

Monika Biderman – Cafe Portugues

Jasna Antolinc in Mihaela Volmajer Burja – Izdelovanje cvetja iz papirja

Katja Gracar – Joga

Noči branja se je udeležilo 42 učencev od 6. do 9. razreda.

Okusno večerjo in zajtrk  nam je pripravil kuhar Janez Urnaut. Učenci so v soboto pred odhodom zapisali svoje vtise.

                                                                         Darja Lorenčič Lašič, knjižničarka

 

Vtisi učencev:

Zelo sem uživala. Prijetno je bilo, ker nam učiteljice niso težile. Najbolj mi je bila všeč delavnica kreativnega pisanja, saj smo se vživeli v prave detektive. Vse skupaj je bilo zelo lepo pripravljeno in organizirano. Pohvala učiteljicam, da so si vzele čas za nas in nas prenašale. Se že veselim naslednje noči branja.

Odločila sem se, da bom vsako leto prebrala knjige za bralno značko in se za nagrado udeležila noči branja.

Vse delavnice so bile super. Naučili smo se po portugalsko naročati različne vrste kave. Naredili smo papirnato cvetje za naše mame. Tudi družabne igre so bile zanimive. Komaj čakam, da se naslednjič spet udeležim noči branja.

Noč branja je bila zelo zanimiva. Ustvarjali smo vrtnice iz papirja, igrali družabne igre in se imeli lepo. Posebej všeč mi je bila delavnica kreativnega pisanja. Prav tako smo se bolje spoznali in brali dolgo v noč.

Zabavno je bilo brati z nočnimi lučkami pozno v noč.

Meni je bilo všeč pisanje na poti. Bilo je napeto, srhljivo in zabavno.

Najprej sem mislil, da bo brez veze, potem pa sem ugotovil, da sem se zmotil. Vse delavnice so bile kreativne, izvirne. Upam, da bom naslednje leto spet zraven.

Bili smo sproščeni, Upam na še več takšnih dogodkov na šoli.

Okusna večerja in zajtrk!

Bilo je fajn, čeprav sem spal le tri ure in prebral le pol strani v knjigi.

Prebrala sem knjigo!!! Imeli smo dobro čajanko.

To je bil dogodek in zanimiva izkušnja, ki si jo bom zagotovo zapomnila. Vsi, ki niso prišli, jim je lahko žal.

Ta noč branja me je zelo osrečila. Veliko smo se zabavali, sodelovali v skupinah, odkrivali nove vrste kav, spoznali družabno igro Male sive celice, izdelovali rožice,…Veliko sem se pogovarjal s prijatelji. Upam, da se bo ta prijetna  izkušnja še ponovila.

Všeč mi je bila joga.

Bilo je kul,

bedel sem ful.

Zjutraj sem se zbudil

in se zgubil.

Škoda, da ni  takšne noči vsako leto !

Bilo je o.k., zanimivo, smešno!  Všeč mi je bilo kreativno pisanje, čeprav nas je učiteljica strašila.

Bilo je super, moti me le to, da nimamo noči branja vsako leto.

Bilo je dobro spati na blazinah, se družiti in jesti pico.

 

(Skupno 499 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Aktualno. Zaznamek za trajno povezavo.