Bralna značka na daljavo (2020/2021)

Pozdravljeni,  dragi bralci!

V dneh, ko smo izvedeli, da ostanemo spet za nekaj časa doma, si vas je  večina izposodila kar veliko knjig iz šolske knjižnice. Za nami so »krompirjeve počitnice« in pred nami še podaljšane počitnice. Ker večji del časa ostajamo v svojih domovih, je to tudi priložnost, da preberemo kakšno zanimivo knjigo. Vsi tistim, ki ste že ali pa še boste v tem času prebrali knjige za bralno značko, sporočam, da lahko bralno značko opravljate in sicer na več načinov. Izbereš tistega, ki ti najbolj ustreza.

1. Preko Zooma/videokonferenca (dogovor s knjižničarko na elektronski naslov darja.lasic@guest.arnes.si)
  2. Zapišeš zelo kratko vsebino in podatke o knjigi (avtor, leto izdaje, kraj, založba) ter predvsem svoje razmišljanje o knjigi – zakaj ti je bila knjiga všeč (ali ti ni bila),  s katerim književnim junakom si se poistovetil, komu in zakaj bi knjigo priporočal/a

Zapis pošlješ na darja.lasic@guest.arnes.si,

1. Posnameš posnetek svoje pripovedi po zgornjih navodilih in mi ga pošlješ na zgornji mail.

Kako do knjig za branje?

1. Berem Izposojene knjige iz šolske ali katere druge splošne knjižnice. Šolska knjižnica je trenutno zaprta.
  2. Poiščem knjige z domače knjižne police.
  1. Pokličem najbližjo splošno knjižnico in naročim knjigo/ge, ki bi jo/jih želel/a brati. Knjižničarka bo knjige pripravila (ob določeni uri – dogovor)  in ti jih izročila ob obisku. Prostega pristopa do knjig v splošnih knjižnicah ni. Knjige lahko naročiš tudi preko maila splošne knjižnice.
  1. Berem knjige v e-obliki (glej priporočila, ki smo jih objavili spomladi na spletni strani šole/knjižnice).

ŽELIM VAM VELIKO LEPIH TRENUTKOV Z DOBRIMI KNIGAMI.

Se vidimo, slišimo, beremo.

Vaša knjižničarka

Ta vnos je bil objavljen v Beremo na daljavo. Zaznamek za trajno povezavo.