Obisk Mestne knjigarne v Mariboru

Učenke, ki obiskujemo knjižničarski krožek, smo v sredo, 20.6. 2018, obiskale Mestno knjigarno v  Mariboru, ki je druga največja v Sloveniji. Sprejela nas je prijazna knjigarnarka Vesna , ki nam je razkazala vso bogastvo njihove knjigarne. Uživale smo ob njeni pripovedi in kasneje tudi same brskale po knjižnih policah. Seveda so nas najbolj zanimale knjižne novosti in polica z najbolj branimi knjigami.

Kasneje smo nadaljevale pogovor v višjem nadstropju, ki je namenjen raznim predstavitvam knjig in kjer potekajo pogovori s pisatelji. V udobnih foteljih in ob prijetnem pogovoru smo izvedele marsikaj zanimivega o delu v knjigarni, o poklicu knjigarja  ter o dogodkih in številnih  dejavnostih, ki potekajo v prostorih knjigarne. Kasneje smo se sprehodile še do prenovljene enote knjigarne v Gosposki ulici.

Osmošolke Špela, Sofija, Nuša ter šestošolke Hana, Neža, Sara in Zarja