Mednarodni mesec šolskih knjižnic – oktober 2018

Zakaj imam rad /a šolsko knjižnico

»Why I Love My School Library«2.

Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – International Association of School Librarianship http://www.iasl-online.org/ tudi letos vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic.

V slovenskem prostoru bo projekt že tradicionalno koordinirala Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije.

Letošnje geslo »Zakaj imam rad/a svojo šolsko knjižnico« poudarja pomen šolskih knjižnic posameznikom in skupnostim. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju medosebnih kompetenc, spodbujanju k strpnosti s sprejemanjem drugačnosti in pri razvoju posameznikovega kritičnega mišljenja, šolski knjižničarji pa so pomemben člen med učencem, učitelji in starši s sodelovanjem pri medpredmetnem poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnjem času.

Tudi na naši šoli nam ne zmanjka idej, kako bomo obeležili mednarodni dan oz. mednarodni mesec šolskih knjižnic.

Napovednik dejavnosti šolske knjižnice  v mesecu oktobru:

1. Objava na spletni strani šole – knjižnice

2. 2. 10. 2018 – Obisk tretješolcev v Knjižnici Pekre

3. 8. – 12. 10. 2018  Drugošolci v knjižnici prisluhnejo pravljici Tiho, tukaj beremo!

Prvošolci prejmejo šolske izkaznice za knjižnico.

Z anketo do Naj knjige – raziskovalna naloga šestošolcev.

4. 15. – 19. 10. 2018  Literarni natečaj: JAZ    šolsko knjižnico.

Postavitev knjižnega hladilnika v šolski avli.

5.  22. 10. 2018  Odprta vrata šolske knjižnice( 17.00 – 20.00)

Izdelovanje knjižnih kazal.

6. Literarna čajanka v šolski knjižnici