Knjižni hladilnik v šolski avli

Zamisel o brezplačni izmenjavi knjig po vzoru angleške Little Free Library se je tudi v Sloveniji že dodobra prijela. Gre za ohišja dotrajanih hladilnikov, hiške ali samo poličke, na katerih je mogoče  pustiti knjige, za katere bi želeli, da jih prebere še kdo, prav tako pa si lahko knjigo za nekaj časa odnesemo domov in jo nato vrnemo.

V oktobru, mesecu šolskih knjižnic, smo  se na šoli odločili, da dotrajan hladilnik iz gospodinjske učilnice uporabimo kot mini knjižnico- brezplačno izmenjevalnico knjig.

Učenke knjižničarskega krožka so z gospo knjižničarko zaenkrat namestile knjige in revije, ki so namenjene vam, učencem, tudi staršem in učiteljem in niso del knjižnične zbirke. Lahko  jih prebirate  v šolski avli, medtem ko čakate na pouk, avtobus, med odmori in prostimi urami. Željeno knjigo si lahko tudi izposodite, torej jo lahko odnesete domov. Seveda pa bomo veseli vseh knjig in revij, ki jih boste prinesli in odložili v hladilnik.

Knjižni hladilnik že vabi svoje bralce!