18. BRALNI MARATON – ponedeljek, 5. oktober 2020

Že osemnajstič zapored smo ponudili prostor mladim ustvarjalcem na Bralnem maratonu, s katerim sedaj že tradicionalno slavnostno  otvorimo novo bralno sezono, ki se je sicer začela na Dan zlatih knjig 17. 9. 2020.

Mladi ustvarjalci so skozi lastno poezijo ali poezijo drugih avtorjev izrazili svoje misli, želje in pričakovanja, tokrat na temo Odraščanje. Bralni maraton je tako priložnost, da mlade spodbudimo k literarnem ustvarjanju in javnem nastopanju. Ker nam jo je vreme v jutranjih urah malo zagodlo, smo se iz Glavnega trga, kjer je bilo prvotno zamišljeno prizorišče, preselili v prostore ZPM v Razlagovi ulici v Mariboru.

Svoje misli sta v verze prelile naši šestošolki  –  Hana Hanžekovič in Lia Bele iz 6. b razreda.

S skupnimi močmi sta napisali pesmico Slovo od otroštva in se z njo predstavili širši javnosti. Njuno pesmici lahko preberete tukaj.