Vesela šola 2015/2016

vesela_solaPRIJAVNICE ZA VESELO ŠOLO!

Pa se je spet začela Vesela šola.
Vsi, ki želite tekmovati v letošnji Veseli šoli, izpolnjene prijavnice oddajte ge. knjižničarki do konca oktobra.
Sporočamo vam, da sta izšli že dve prilogi Vesele šole.
Veselo na delo, priloge so na voljo v šolski knjižnici!

TEKMOVALNE TEME:
Vesela šola predstavlja vsak mesec novo temo v tiskani prilogi revije Pil in na spletu v obliki učnih poti za lažjo in težjo stopnjo.
Vprašanja na šolskem in državnem tekmovanju bodo tako iz tiskane kot tudi iz spletne različice mesečne teme, torej iz obeh medijev.
Seznam tekmovalnih tem za šolsko leto 2015/16:
september 2015: Pod drevesnimi krošnjami (na šolskem in državnem tekmovanju)
oktober 2015: Vlaki, letala, podmornice (na šolskem in državnem tekmovanju)
november 2015: Matematične kravžljanke (na šolskem in državnem tekmovanju)
december 2015: Možgani – krmilo telesa (na šolskem in državnem tekmovanju)
januar 2016: Varnost na spletu (na šolskem in državnem tekmovanju)
februar 2016: Gore in jezera (na šolskem in državnem tekmovanju)
marec 2016: Utrgaj si čokolado! (le na državnem tekmovanju)

Poleg razpisanih tem, ki jih najdete v tiskani prilogi revije Pil, pridejo za DRŽAVNO TEKMOVANJE (april 2016) v poštev tudi članki v reviji Pil, označeni z logotipom Vesele šole (članki od septembra 2015 do vključno marca 2016).
september 2015: Pesmi iz galerije: Marija Terezija (le na državnem tekmovanju) – Ker nam je ponagajal tiskarski škrat, članek ni označen z logotipom Vesele šole.
oktober 2015: Tačke: Lenivec (le na državnem tekmovanju)

ŠOLSKO IN DRŽAVNO TEKMOVANJE:
Šolsko tekmovanje v znanju Vesele šole bo 9. marca 2016, državno tekmovanje pa 13. aprila 2016. Za šolsko tekmovanje je treba poznati teme Vesele šole od septembra 2015 do vključno februarja 2016, za državno tekmovanje pa pridejo v poštev še marčna tema in članki iz revije Pil, ki so označeni z znakom Vesele šole.

Več informacij pa lahko najdeš na spletni strani Vesele šole.

Ta vnos je bil objavljen v Vesela šola. Zaznamek za trajno povezavo.