Vedoželjne veselošolce vabimo v novo sezono na potep po galaksiji znanja in zabave!

Vesela šola, ki letos praznuje 50. obletnico delovanja, je izobraževalni projekt, namenjen osnovnošolcem od 4. do 9. razreda. Vesela šola mlade spodbuja k celovitemu pridobivanju znanja, veščin, spretnosti in k nenehnemu raziskovanju ter zvedavosti. Tematske niti se stekajo v šolsko in državno tekmovanje.

Namen Vesele šole je širjenje splošnega znanja na hudomušen in igriv način. Vsebine so raznovrstne in so vezane na aktualne teme današnjega časa.

Letošnjo, jubilejno 50., sezono Vesele šole bo vse učence, od 4. do 9. razreda, vodila mentorica Monika Biderman, pri kateri se tudi prijavite na sodelovanje in tekmovanje.

Dostop do veselošolske priloge ostaja enak – lahko jo še naprej prebirate v šolski knjižnici, kopijo poiščete na spletni strani šolske knjižnice ali se naročite na revijo Pil.

Tudi letos so organizatorji poskrbeli za vsakomesečne natečaje, na katerih si lahko izborite posebne nagrade.

Teme Vesele šole so vsak mesec objavljene v tiskani prilogi revije Pil ter na spletu v obliki učnih poti za vsako stopnjo posebej.

Zakaj tekmovati?

S sodelovanjem v Veseli šoli spoznavaš različna zanimiva področja človekovega delovanja in svet narave ter družbe. Veselo šolo najdeš kot tiskano prilogo v reviji Pil in kot učno pot na spletu. Z branjem priloge in reševanjem učne poti na spletu:
– spoznavaš različne pomembne ljudi in organizacije
– se seznanjaš s koristnimi spletnimi stranmi
– se uriš v angleščini in nemščini
– brusiš svoje sposobnosti reševanja nalog in razumevanja
– širiš svoje znanje.

Šolsko tekmovanje: 11. marec 2020

Državno tekmovanje: 8. aprila 2020

Za šolsko tekmovanje pridejo v poštev teme od septembra 2019 do vključno februarja 2020, za državno tekmovanje pa še marčna tema in članki iz revije Pil, ki so označeni z logotipom Vesele šole.

Seznam tem za šolsko leto 2019/2020:

Teme za šolsko leto 2019/2020:

1. tema: Revolucija v medicini – cepiva
  2. tema: Valute sveta
  3. tema: Toplo – hladno
  4. tema: Osvajanje Lune
  5. tema: Mogočni ognjeniki
  6. tema: Ludwig van Beethoven – dramatični “tonski pesnik”
  7. tema: Kaj skriva bombaž?
  8. tema:
  9. tema:
  10. tema:

Članki:

Atlantida – potopljena civilizacija

Južnoafriški pingvin

Južni ledni kit – akrobat južnih morij

Bermudski trikotnik

Hijena – režeči se Šenzi in njegov klan

Povest o dveh datumih

Puščavske tolpe Surikat

Tudi letos bomo naše druženje popestrili z branjem knjige, ki nas bo peljala na pot različnih izkušenj junakov in nas naučila veliko novega. Veselošolci od 4. do 6. razreda bodo brali knjigo Lov za templjarskim zakladom, veselošolci od 7. do 9. razreda pa knjigo #3ŠPEHBOMBE.

Zato te vabim: Prepusti se sili znanja – odkrivaj, uči se in se zabavaj!

Mentorica: Monika Biderman

Ta vnos je bil objavljen v Vesela šola. Zaznamek za trajno povezavo.