Obisk tretješolcev v knjižnici Pekre

Učenci tretjih razredov so v času aktivnosti Ob Tednu otroka 2022 s svojima učiteljicama in gospo knjižničarko obiskali knjižnico Pekre. Tam jih je pričakala prijazna knjižničarka, gospa Suzana Slavič, ki jih je že kar na začetku popeljala v svet poezije. Kasneje je predstavila knjižnico in povedala, kaj vse zanimivega se v knjižnici dogaja.

Proti koncu obiska so tretješolci prisluhnili pravljici o čarovnici, ki jo zna tako odlično pripovedovati  naša gostiteljica.

Slavko Pregl, podpredsednik Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS, pa je  ob  Tednu otroka 2022 povedal:

»Kdor bere, vidi več, njegov korak v življenje je daljši in bolj zanesljiv, njegove roke lahko objamejo več prijateljev in prijateljic, tudi tistih, ki prihrumijo na obisk iz številnih knjig.

V dobri družbi ga zato nikoli ni strah, saj potepanja po vseh poteh spremljajo dobre, vesele in strpne besede. Bralec in knjiga sta najžlahtnejši par.

Teden otroka, ki bere, zato traja vse leto, khm, celo življenje.«