Vesela šola 2017/2018

Znova se pričenja Vesela šola.

Pridruži se še ti in si pribori super nagrade.

Na tekmovanje se je potrebno prijaviti s prijavnico, ki jo dobiš pri knjižničarki (mentorici) in na spletni strani Vesele šole, in le-to s podpisom staršev oddaj mentorici Vesele šole.

Vesela šola predstavlja vsak mesec novo temo v tiskani prilogi revij Pil ter na spletu v obliki učnih poti za lažjo in težjo stopnjo.Vesela šola zaokrožuje tematske niti z zaključnim tekmovanjem, ki se bo odvijalo spomladi 2018.

Šolsko tekmovanje: 14. marca 2018

Državno tekmovanje: 11. aprila 2018

Za šolsko tekmovanje je potrebno poznati teme Vesele šole od septembra 2017 do vključno februarja 2018, za državno tekmovanje pa pridejo v poštev še marčna tema in članki iz revije Pil, ki so označeni z znakom Vesele šole.

Seznam tekmovalnih tem za šolsko leto 2017/18:

Teme 2017/2018

1. tema: Ponarejanje denarja
  2. tema: Zelišča skrivnostna, a nepogrešljiva
  3. tema: Zares nov čas. Pustolovščina imenovana stroj.
  4. tema: Od jamskih slikarij do selfija
  5. tema: Potres, žled, poplava
  6. tema: Zgodba o nas – kratka slovenska zgodovina do osamosvojitve
  7. tema: Zgodba o človeškem telesu. Kaj vemo o človekovi (ne)prilagojenosti na okolje
Ta vnos je bil objavljen v Vesela šola. Zaznamek za trajno povezavo.